2023年5月16日 — For reference, a single gram of weed costs about $10 to $15, while an eighth (3.5 grams) typically costs around $40 to $50. Thus, a dub, costing...
2022年5月13日 — A gram, the same weight of a rolled joint, is the smallest amount you can buy. An ounce is the largest amount you can buy and can last for a...
2023年7月1日 — To put this into context, a gram is one twenty-eighth of an ounce (1/28). One gram will easily fit into the palm of your hand. What slang terms...
2015年7月11日 — A gram is a measurement of weight so there are factors that will come into play, moisture content of the bud, density of the bud as an example.
we were very satisfied, got to know your company better, and found that you always adhere to the corporate philosophy of good faith, and we appreciate this attitude.
This company continuously trains its employees, accumulates product production experience, continuously carries out technological innovation, and can really provide customers with excellent products.
Your company has always enjoyed a good reputation in the industry, and you have always taken "integrity" and "pragmatism" as your core culture, and the quality of your products is very good.
Choosing a good supplier is a tedious and difficult thing. Since we attach great importance to service and quality, we are extra careful when making choices, and after learning about this company in.